Vídeň má díky rakousko-uherské monarchii a tudíž společným vojenským mapováním (první, druhé, třetí) s Českou republikou velmi společného.
Vizualizační projekt Urban Change in Time, který vytvořili Burcu Mikulcik a Emre Can Sönmez, ukazuje urbanistický vývoj Vídně od roku 1600 až do dneška. Autoři na jednom místě přinášejí interaktivní formou historické mapy Vídně z různých období a v různých měřítkách.
Jako podklad slouží naskenované mapy v měřítkách 1 : 12 500, 1 : 25 000, 1 : 28 800 a 1 : 50 000.
Součástí je také mapová vrstva s informacemi o budovách, které město Vídeň dává dohromady a schraňuje od roku 1997 ve svém geoinformačním systému ViennaGIS.
Zatím jsou dostupná data o 38 tisících budovách, což je přibližně 22 procent všech budov ve Vídni. Data autoři získali prostřednictvím Open Government Data Online Services.
Mapy jsou naskenované v rozlišení 300 DPI, a všechny mají připojen metadatový soubor se souřadnicovým systémem a georefencováním ve formátech [map.jpeg], [map.prj] a [map.jgw].
Všechny mapy byly převedeny do formátu GeoTIFF v QGISu s využitím knihoven GDAL, poté byly importovány do GeoServeru a s pomocí OpenLayers publikovány na webu.
Pro zobrazování budov byl použit kód Urban Layers v JavaScriptu od Morphocode, kteří podobným způsobem vizualizovali všechny budovy na newyorském Manhattanu. Zdrojový kód je dostupný na https://github.com/morphocode/urban-layers.
Pro časovou osu byl použit kód angularjs-slider, který umí posouvat se časem pomocí tlačítek na klávesnici nebo kliknutím na konkrétní rok.
Zdrojový kód celého projektu Urban Change in Time dali autoři také na GitHub. Data o budovách jsou také jako open source dostupné na rakouském Open Government Data.
Město Vídeň dala data o budovách ze svého ViennaGISu také volně k dispozici.